ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Barvy, jednoduchost i výrazné vzory

Nevyhnutelně se blíží konec roku a to je nejen příležitost k bilancování, ale i k radosti a očekávání novinek, které nás čekají v nové sezóně. Nové trendy už opravdu klepou na dveře – jaké barvy, styly a dekory budou pro moderní koupelny roku 2022 to pravé?

Atmosféru v každém prostoru z velké části formují barvy. Jakou atmosféru chceme zažívat v koupelně?  Hlavně tu relaxační a pohodovou. A vzhledem k tomu, že stále žijeme v nelehkých dobách korony, platí to dvojnásob. Trendy barvy pro příští rok tuto potřebu opět reflektují a na své si přijdou ti, kteří mají rádi jemné přírodní tóny, minimalismus a energické, optimistické odstíny a vzory.

V kolekcích obkladů a dlažeb v roce 2021 se objevovaly tlumené zelené tóny. Jak to tak vypadá, koupelny se budou zelenat i v roce 2022. Zejména olivově zelená, která patří mezi poměrně univerzální odstíny a snadno se kombinuje, je sázkou na jistotu.

Kromě zelené bude v kurzu i přírodní bílá či světle béžová, které v sobě nesou klid a také hrají do karet trendu vlídného a útulného minimalismu. Koupelna zahalená od hlavy až k patě v tomto tónu bude jistě působit vzdušně a nadčasově. Navíc s doplňky z masivního dřeva či ozvláštněná živými květinami bude i nekonečně stylová. 

Luxusní koupelna s dlažbou v imitaci dřeva

Jednoduchost a klid za každou cenu není úplně váš styl? Co takhle koupelna zalitá horkým odpoledním sluncem a pohodou jako někde u moře? Jednou z barev, které se objevují mezi trendy je i teplý, sytý odstín oranžovéOrange Ochre. I tady se nemusíte obávat zvolit kombinaci obkladů tón v tónu, která interiérům náramně sluší a také je opticky zvětší. Výrazná oranžové můžete dát také šanci zazářit v hravém retro vzoru. Výsledku 100% nebudete litovat!

Co se týče vzorů, kromě těch ve stylu retro, které jsou v posledních sezónách na špičce v oblíbenosti a jistě nás jen tak neopustí, se v kolekcích na příští rok hojně objevují květinové a bohaté tropické vzory. Dekor listů a květů tropických rostlin bude ve společnosti dlažby v imitaci kamene, betonu či dřeva utvářet podobu luxusní koupelny roku 2022

Trendy koupelen pro rok 2022 budou mít šťávu a máme se rozhodně na co těšit. Malou ochutnávku jsme opět, jak už je naším dobrým zvykem, připravili ve fotogalerii. 

Koupelnové retro obklady Terra Art
Velkoformátová dlažba v imitaci betonu Blend
Moderní koupelna s atypickým zrcadlem a obklady v imitaci dřeva
Koupelnové retro obklady Terra Art
Minimalismus obklady a dlažby
Retro obklady a dlažby
Rustikální obklady a dlažby