ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

INSPIRACE PRO MODERNÍ MINIMALISTICKÉ INTERIÉRY

Když méně je více – tak by se dal jednoduše shrnout celý princip minimalismu, který v posledních letech doslova ovládl moderní interiér a stal se mimo jiné také filosofií celé generace. Minimalismus je protkán celým spektrem současného života. Jaké hlavní znaky nese tento styl, s jakými materiály v něm pracovat a které jejich kombinace budou ty pravé pro minimalistický styl bydlení? Načerpejte s námi trochu inspirace nejen pro  moderní koupelnu, ale celý interiér.

Keramické obklady Shapes
Dlažba v imitaci dřeva Meet

Kde se minimalismus vzal a odkud doputoval až k nám? Kořeny minimalismu jakožto uměleckého směru můžeme hledat v 50. letech 20. století v USA, ale jeho masivní nárůst popularity přišel až v 60. a 70. letech. Postupně si prorazil cestu do designu, bydlení i filozofie. Minimalismus má velmi blízko k principům funkcionalismu, kdy vše má své místo a je promyšleno do nejmenších detailů. Většinou se tu tedy setkáte například s precizně a velmi sofistikovaně řešenými úložnými prostory a také nábytkem, který perfektně splňuje vaše potřeby a neslouží jen k zaplnění místnosti. 

Myslet si, že minimalistický styl bydlení, je jen o holých a chladných interiérech bez jakýchkoliv příkras by ovšem bylo krátkozraké. Hlavním cílem by mělo být vytvoření čistého interiéru, který bude plně vyhovovat potřebám a nárokům vašeho životního stylu a jeho vzhled vás bude bavit i po mnoho dalších let. K minimalismu patří také barevnost. Ač se nese v duchu nenápadně jednoduchosti a střídmosti základních barevných odstínů. I když se může zdát, že tato univerzálnost a v jistém smyslu také uniformita, je spíše na škodu a popírá individualitu každého z nás, opak je pravdou. 

Inspirace moderní koupelny ALPES
Velkoformátové obklady a dlažba v imitaci betonu Ghost

Kvalitní základ vám totiž vytvoří široké pole působnosti a umožní si skutečně hrát. Všichni nadšenci do interiérového designu totiž ví, že v detailech je ta pravá síla. S pomocí interiérových doplňků vnesete do svého domova skutečně sebe – oblíbenou barvu, vzor i třeba materiál. Minimalistickému interiéru můžete takovýmto způsobem vdechnout i stylizace jiných interiérových stylů, například skandinávského či industriálního stylu, které k myšlence minimalismu mají velmi blízko. 

Hlavní vlnou napříč trendy v minimalistických obkladech jsou jednoznačně imitace. Těm nechybí perfektní provedení do nejmenších detailů a dokonalá nápodoba své původní předlohy. S trendem imitací jdou ruku v ruce také velkoformátové dlažby a obklady, které skvěle podtrhnou všechny principy minimalismu – působivost jednoduchosti,  nadčasový vzhled, univerzalitu a navíc se pyšní výjimečnou odolností, kvalitou a skutečně snadnou údržbou.

Velkoformátové obklady a dlažba Fragmenta
Velkoformátová série v imitaci mramoru Sensi Widei
Dekorativní série obkladů a dlažby Solid v imitaci betonu
Velkoformátová série v imitaci mramoru Sensi Widei
Dekorativní série obkladů a dlažby Solid v imitaci betonu
Velkoformátová série v imitaci mramoru Sensi Widei
Dekorativní série obkladů a dlažby Solid v imitaci betonu
Inspirace moderní koupelny ALPES

Výrobci designových klenotů

Prémiové služby

Hlavním poselstvím naší společnosti nikdy nebyl pouhý prodej zboží. Vždy jsme se zajímali o své zákazníky, kterým chceme poskytnout víc než jen dlaždici.

Navštivte naši pobočku nebo využijte naši unikátní službu a my přijedeme my za vámi.

Sledujte nás na Instagramu