DOMOV V RUSTIKÁLNÍM STYLU A KRÁSA RUSTIKÁLNÍ KUCHYNĚ

O životě v objetí přírody sní nejeden z nás. Co kdybychom vám řekli, že tu pravou romantiku venkova můžete zažít i v městském bytě? S rustikálním stylem dokážete velmi snadno vytvořit hřejivý interiér, který má atmosféru venkovského sídla. Co je rustikální styl? A jaké materiály a dekory musíte zapojit do hry, pokud toužíte do detailů vystihnout stylovost rustikální kuchyně? Načerpejte s námi inspiraci pro bydlení v rustikálním stylu, kterému zcela propadnete už v prvních okamžicích.
Série vintage a retro obkladů Maioliche
Dlažba v imitaci dřeva Nest

Než se společně podíváme na všechny znaky a odhalíme podstatu rustikálního stylu, zastavme se ještě na chvilku u samotného slovíčka “rustikální”, které dnes užíváme přece jen v trochu jiném významu, než byl jeho původní. Rustikální styl je odvozen od pojmu rustika. Toto slovo latinského původu v antice označovalo kamenné, hrubě opracované zdivo s přiznanou spárou, které působilo velmi masivním a robustním dojmem. A co je rustikální styl dnes? Jedná se o styl interiérového designu, který staví na principech hojného použití přírodních materiálů. Jeho zcela základním kamenem je masivní dřevo. Ať už jde o masivní dřevěný nábytek, který je často zdobený květinovým dekorem (řezba i malba) a je pravděpodobně nejvíce zástupným znakem stylu, dále podlahovou krytinu, obložení stěn nebo interiérové stavební prvky v podobě odhalených nosných trámů – všechny tyto prvky pomohou k navození té správné rustikální atmosféry. 

Dřevu dominují spíše tmavé odstíny, které jsou pro selská stavení mnohem charakterističtější. Ale není to jen o dřevu. Tomu dělá v rustikálním interiéru společnost mimo jiné také kámen, cihla či terakota. Právě terakota a cihla dodávají tomuto typu interiérů lehký nádech temperamentu vlastního jižním státům, jako je Španělsko či Itálie. A co by byl interiér bez měkkých textilií? U venkovského stylu opět vsaďte na ty přírodní, tedy len, bavlnu či vlnu.

Rustikální dlažba FS
Obklady a dlažba Terra

K rustikálnímu interiéru patří také neodmyslitelně keramické obklady a dlažby. Jeho celková blízkost ke stylu vintage či Provence, a to zejména pak z pohledu obliby přírodních materiálů, dovoluje použití jejich prvků i zde. Kromě tedy výše zmíněných materiálů můžete například interiér rustikální kuchyně doplnit o obklady s florálními či ornamentálními motivy, které podtrhnou nejen venkovskou atmosféru, ale také útulno domova. Vždy by měly být ale pouze doplňkové, tedy nedělejte z nich dominantu interiéru. Tou by mělo být v rustiku pouze dřevo. V moderním rustikálním interiéru se nemusíte držet použití masivního dřeva vždy. Stejný efekt s mnohem menší náročností údržby vám zajistí dlažba a obklady imitace dřeva.

Retro a vintage série obkladů Maiolica II.
Dlažba v imitaci dřeva Vero
Série rustikálních vintage obkladů Veinte
Retro a vintage série obkladů Maiolica II.
Živé obklady a mozaiky ze série NOSTALGIA

Výrobci designových klenotů

Prémiové služby

Hlavním poselstvím naší společnosti nikdy nebyl pouhý prodej zboží. Vždy jsme se zajímali o své zákazníky, kterým chceme poskytnout víc než jen dlaždici.

Navštivte naši pobočku nebo využijte naši unikátní službu a my přijedeme my za vámi.

Sledujte nás na Instagramu

Vážení zákazníci,

prodejny KERAMIKA SOUKUP v návaznosti na nařízení vlády jsou v omezeném provozu pouze pro:

  • velkoobchodní prodejpředem domluvené schůzky zákazníků na kompletní rekonstrukci a realizaci.
  •  

Pro domluvení schůzky na prodejně můžete volat na 725 807 871.

 

Otevírací doba ve všední den zůstává stejná. Sobota otevřeno jen na pobočce Plzeň.

Děkujeme za vaší přízeň.

Děkujeme za pochopení.

 

Tým SOUKUPexperience.cz