ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

DOMOV V RUSTIKÁLNÍM STYLU A KRÁSA RUSTIKÁLNÍ KUCHYNĚ

O životě v objetí přírody sní nejeden z nás. Co kdybychom vám řekli, že tu pravou romantiku venkova můžete zažít i v městském bytě? S rustikálním stylem dokážete velmi snadno vytvořit hřejivý interiér, který má atmosféru venkovského sídla. Co je rustikální styl? A jaké materiály a dekory musíte zapojit do hry, pokud toužíte do detailů vystihnout stylovost rustikální kuchyně? Načerpejte s námi inspiraci pro bydlení v rustikálním stylu, kterému zcela propadnete už v prvních okamžicích.
Série vintage a retro obkladů Maioliche
Dlažba v imitaci dřeva Nest

Než se společně podíváme na všechny znaky a odhalíme podstatu rustikálního stylu, zastavme se ještě na chvilku u samotného slovíčka “rustikální”, které dnes užíváme přece jen v trochu jiném významu, než byl jeho původní. Rustikální styl je odvozen od pojmu rustika. Toto slovo latinského původu v antice označovalo kamenné, hrubě opracované zdivo s přiznanou spárou, které působilo velmi masivním a robustním dojmem. A co je rustikální styl dnes? Jedná se o styl interiérového designu, který staví na principech hojného použití přírodních materiálů. Jeho zcela základním kamenem je masivní dřevo. Ať už jde o masivní dřevěný nábytek, který je často zdobený květinovým dekorem (řezba i malba) a je pravděpodobně nejvíce zástupným znakem stylu, dále podlahovou krytinu, obložení stěn nebo interiérové stavební prvky v podobě odhalených nosných trámů – všechny tyto prvky pomohou k navození té správné rustikální atmosféry. 

Dřevu dominují spíše tmavé odstíny, které jsou pro selská stavení mnohem charakterističtější. Ale není to jen o dřevu. Tomu dělá v rustikálním interiéru společnost mimo jiné také kámen, cihla či terakota. Právě terakota a cihla dodávají tomuto typu interiérů lehký nádech temperamentu vlastního jižním státům, jako je Španělsko či Itálie. A co by byl interiér bez měkkých textilií? U venkovského stylu opět vsaďte na ty přírodní, tedy len, bavlnu či vlnu.

Rustikální dlažba FS
Obklady a dlažba Terra

K rustikálnímu interiéru patří také neodmyslitelně keramické obklady a dlažby. Jeho celková blízkost ke stylu vintage či Provence, a to zejména pak z pohledu obliby přírodních materiálů, dovoluje použití jejich prvků i zde. Kromě tedy výše zmíněných materiálů můžete například interiér rustikální kuchyně doplnit o obklady s florálními či ornamentálními motivy, které podtrhnou nejen venkovskou atmosféru, ale také útulno domova. Vždy by měly být ale pouze doplňkové, tedy nedělejte z nich dominantu interiéru. Tou by mělo být v rustiku pouze dřevo. V moderním rustikálním interiéru se nemusíte držet použití masivního dřeva vždy. Stejný efekt s mnohem menší náročností údržby vám zajistí dlažba a obklady imitace dřeva.

Retro a vintage série obkladů Maiolica II.
Dlažba v imitaci dřeva Vero
Série rustikálních vintage obkladů Veinte
Retro a vintage série obkladů Maiolica II.
Živé obklady a mozaiky ze série NOSTALGIA

Výrobci designových klenotů

Prémiové služby

Hlavním poselstvím naší společnosti nikdy nebyl pouhý prodej zboží. Vždy jsme se zajímali o své zákazníky, kterým chceme poskytnout víc než jen dlaždici.

Navštivte naši pobočku nebo využijte naši unikátní službu a my přijedeme my za vámi.

Sledujte nás na Instagramu