ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Optimistická a klidná zelená aneb Ta pravá barva pro vaší oázu relaxace

Zelená barva je barvou života, optimismu, přírody a údajně dokáže zklidnit unavenou a starostmi zavalenou mysl. Pokud jste si právě řekli, že přesně tohle ve vašem životě chybí, co takhle dát zelenému odstínu šanci ve vaší koupelně? Koupelna je  pro mnohé z nás jedním z posledních míst na zemi, kde se můžeme dokonale zrelaxovat, hodit všechno za hlavu a naplno vychutnat chvílky, které patří pouze nám. Horká vana plná bublin a sklenka dobrého vína je skvělý začátek, ale s tím správným zeleným odstínem máte šanci udělat ze své koupelny dokonalou svatyni odpočinku a nekonečné stylovosti. A to už stojí za zvážení, no ne?

I když se barvou roku 2021 stala žlutá a šedá, které mimochodem neuvěřitelně sluší i koupelnám, šušká se, že hlavním trendům moderní koupelny bude tento rok vévodit zelená. Zapomeňte ale na ostré jarní odstíny! Tím pravým budou spíše tlumené přírodní odstíny jako je barva šalvěje, tmavá lesní zelená nebo s nádechem do petrolejové. Tyto barevné tóny vám dovolí se naplno uvolnit a nechat všechen stres daleko za sebou.

Zmíněné odstíny zelené sluší koupelnám mnoha stylů a můžete je použít jak na obkladech, tak jednoduše na výmalbě. Nejste-li velkým příznivcem tmavých koupelen, ale rádi byste dali zelené šanci, volte raději výmalbu a využijte kontrastu se světlými obklady. Tmavší zelené to bude výborně slušet například vedle koupelnových obkladů Play, které se nesou nejen na vlně retro stylu, ale také příjemného skandinávského Hygge. Dále bude rozhodně stát za to také kombinace s bílým mramorem nebo dlažbami terazzo. Sázkou na jistotu jsou bezpochyby velkoformátové obklady Sensi Wide nebo dlažba v imitaci mramoru Alpes.

Koupelnové obklady a dlažba Play

Prohlédněte si naší galerii a přesvědčte se, že v koupelně se zelené bát určitě nenusíte. A nejen zelené – moderním koupelnám sluší i trochu té živé zeleně v podobě pokojových květin. 

Vintage obklady série Harlequin
Retro koupelnové obklady Play
Moderní koupelnové obklady Play
Retro obklady do koupelny série Play
Velkoformátová série v imitaci mramoru Sensi Widei
Retro koupelnové obklady ze série PLAY
Inspirace moderní koupelny ALPES