ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Proměňte svou koupelnu v dokonalou oázu zeleně

Ať už v koupelně zvolíte jakékoliv obklady a i přes veškerou vaši snahu o zútulnění bude vaše koupelna stále působit jako chladný a tak trochu neosobní prostor. Existuje ovšem velmi jednoduchý způsob, jak do moderní koupelny vnést dotek vlídnosti a doslova i život. Jakékoliv koupelně – té klasické, industriální, minimalistické, glamour, vintage i té v retro stylu – budou slušet živé květiny. Stačí mít v koupelně okno a trochu světla a nic nebrání tomu, abyste z ní udělali Přinášíme 3 tipy na pokojovky, jejichž peštování zvládne i úplný začátečníky a kromě čistého vzduchu dodají vaší koupelně velkou dávku originality a stylu. Připraveni? Jdeme na to!

MONSTERA DELICIOSA

První květinou z našeho výběru, která by neměla chybět žádné stylové koupelně, ale ani obývacímu pokoji, je monstera. Královna pokojovek se nyní těší masivní popularitě a není se čemu divit. Typické velké listy s výrazným vykrojením prostě vypadají maximálně působivě a i z jednoduché koupelny udělají místo s jedinečnou atmosférou. Monster je vícero druhů a každá z nich je pastvou pro oči a nenáročnou pěstitelskou výzvou.

EPIPREMNUM

Velké tropické druhy rostlin vypadají skvěle, nicméně na ně potřebujete dostatek prostoru. Jakmile mají aspoň trochu vhodné podmínky, rostou doslova bleskovou rychlostí. Je-li vaše koupelna menší, zajímavou alternativou mohou být popínavé pokojovky. Oblíbenou a nenáročnou rostlinkou je šplhavník, který miluje vzdušnou vlhkost a klidně si jej proto můžete umístit i rovnou do sprchy, kde se mu bude dařit přímo náramně!

CRASSULA OVATA

Pokojové rostliny se většinou dělí na dva druhy. Jsou pokojovky, které vám neodpustí ani drobný prohřešek v péči. A pak jsou taky druhy, které vám odpustí snad úplně všechno. Mezi takové rostliny patří i tlustice. Tento sukulent po vás nebude chtít skoro nic – stačí mu jen trochu světla, čerstvý vzduch a jednou za čas zalít. Nepředstavujte si ale žádnou ubohou rostlinku! Pokud má tlustice dobré podmínky a věnujete jí trochu péče, získáte v ní maximální zajímavý doplněk interiéru, který neujde pozornosti.

Monstera deliciosa
Epipremnum
Crassula ovata

Jak se můžete přesvědčit v naší fotogalerii níže, i jediná živá rostlinka pozvedne náladu i atmostéru v celé koupelně. Co když ale ve vaší koupelně vhodné podmínky pro pokojovky nejsou? Nemusíte zoufat! Jedním z největších hitů letošního roku jsou obklady s dekorem tropické flóry, květin a listů. Krásné a stylové série plné těchto motivů budete moci objevovat v novém katalogu Keramika SOUKUP, který pro vás právě připravujeme a představíme vám ho už velmi brzy. Věřte, že je rozhodně na co se těšit!

Květinový dekor i živé pokojovky perfektně oživí každou koupelnu
Moderní koupelna s atypickým zrcadlem a obklady v imitaci dřeva
Šplhavník bez obav umístěte přímo do sprchového koutu
Velké rostliny potřebují i v koupelně dostatek prostoru pro růst
Pokojovky sluší i koupelnám v něžných barvách
Moderní zelená koupelna s kulatými zrcadly
Inspirace koupelny v anglickém stylu v sérii DOVER
Koupelnová série Harlequin
Velkoformátové obklady v imitaci mramoru SENSI WIDE