ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

DODÁNÍ A POKLÁDKA DLAŽBY MODERNÍ KAPLE V BŘEZOVÉ

Kaple a hřbitovy mají v českých městech a vesnicích poměrně jednotný charakter a často pamatují klidně i stovky let. České oko i povaha si na jakékoliv novinky zvyká poměrně těžko, a proto objeví-li se někde stavba svým vzhledem vybočující ze známého standardu, je nekompromisně zavalena často velmi přísnou kritikou. Pozornost nejen místních, ale také široké veřejnosti i odborníků přilákala v posledních měsících nová kaple v obci Březová na Sokolovsku. Moderní kaple je čerstvým a zcela oprávněným držitelem celostátního  ocenění Komunální projekt roku 2021, těší se pozitivním ohlasům a řadí se mezi další skvělé a zajímavé projekty, na nichž jsme měli tu čest se podílet. 

 

Za úspěšnou realizací kaple stojí velice schopné a cílevědomé vedení obce Březová. V místě dlouho chyběla nejen kaple se smuteční síní, ale také vlastní hřbitov, které sám starosta vnímá jako unikátní kroniku života a historie obce. Inspirací pro podobu nové kaple byly netradičně skotské a irské vesnické kostely. Tento vzor se promítl zejména do zvolených materiálů, tedy kamene a dřeva. Hrubá kamenná stavba i monolitický kamenný interiér obměkčený masivním dřevěným nábytkem je na české poměry výrazným vystoupením z komfortní zóny, ale také důkazem, že i moderní architektura dokáže více než obstojně pracovat s tradicí a výborně si poradí i s řešením takto důstojného prostoru. Atmosféru prostoru smuteční síně sloužící k poslednímu rozloučení skvěle dokresluje i zvolená podlahová krytina, jejíž dodání i pokládku zajišťovala Keramika SOUKUP. Decentní velkoformátová dlažba imitace kovu Relate od italské značky Caesar je zde opravdu skvělou volbou, která si porozumí nejen s ostatními použitými materiály, ale koresponduje i s funkcí a atmosférou místa.

 

Detaily exteriéru i interiéru si můžete prohlédnout v naší galerii. Co vy a takové moderní pojetí smuteční síně a kaple – padla vám realizace v Březové do oka?

Fotogalerie realizace

Sledujte nás na Instagramu