ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

KUCHYNĚ A KOUPELNY VE VINTAGE STYLU

Toužíte-li ve svém domově po unikátní atmosféře, která na první pohled vybočí z řady neosobních a chladných interiérů plných skla a bílého lesku, a pokud ve vás dřímá navíc duše klasického romantika, vintage styl bydlení si jednoduše zamilujete. S vintage prvky se dá doslova kouzlit a pokud víte, jak na to, můžete zapomenout klidně i na pravidlo, že tento styl sluší jen určitým místnostem. Poznejte s námi hlavní znaky vintage a najděte inspiraci nejen pro vintage koupelny a kuchyně, ale i váš obývací pokoj či chodbu.
Rustikální dlažba FS
Rustikální vintage obklady a dlažba Terra

Vintage styl promlouvá jazykem minulosti. Dekory, vzory i vzhled nás navrací klidně i o sto let zpět a vyvolává atmosféru vlastních příběhů a nostalgie. A právě atmosféra je pro vintage naprosto klíčová. Narozdíl od retro stylu, který se také ohlíží přes rameno do uplynulých let, vintage nenavrací zcela konkrétní designy, ale koncentruje kouzlo starých časů, které promítá do produktů současnosti. Využívá proto hojně patinu – tedy poškrábaný, opotřebený, omšelý efekt či iluzi poničeného povrchu, na němž zanechal své stopy zub času. 

Vintage rád pracuje s kombinacemi tradičních přírodních materiálů, jako je dřevo a kámen, a organických, geometrických či květinových ornamentů. Barevnost se drží spíše zemitějších odstínů (okrová, hořčicově žlutá, tmavě zelená, terakota) a samozřejmě nemůže chybět ani klasická modrobílá kombinace, s níž jsme se potkali již u stylu Provence. Má velmi blízko k rustikálnímu stylu a v jistých ohledech si rozumí i s prvky industriálu. 

série kuchyňských obkladů Lume
Série vintage a retro obkladů Maioliche

Obklady a dlažba ve vintage stylu se opírá o všechny zmíněné principy, a to ať už jde o patinu, květinový dekor, ornament či ideální partnery v podobě obkladů a dlažeb v imitacích přírodních materiálů. Dalo by se říci, že jak je bohatá škála barev vintage dekorů, tak stejně obsáhlou je i nabídka rozměrů a tvarů samotných obkladů. Díky tomu si přijde na své odvážný maximalista i konzervativní duše tíhnoucí k decentnosti, zároveň se tímto otevírá široké pole možností využití v interiéru.

Obecně platí, že vintage nejvíce lichotí koupelnám a kuchyním. Zde máte jistotu, že jen tak vedle nešlápnete. Sázku na jistotu zde představují menší formáty obkladů a mozaiky ve spojení s moderními imitacemi dřeva a mosaznými či zlatými kovovými doplňky či prvky. Nicméně se ale určitě vintage nebraňte ani jinde a klidně se nechte strhnout krásou zdobných a výrazných dekorů. Chodbám, vstupním halám ale i obývacím pokojům budou slušet větší formáty dlažeb, které se okamžitě stanou dominantními prvky interiéru.

Rustikální vintage obklady a dlažba Terra
Série vintage a retro obkladů Maioliche
Série vintage a retro obkladů Maioliche
Majolika
Dlažba v imitaci dřeva Nest
Inspirace světlé koupelny v série FREE SPACE

Výrobci designových klenotů

Prémiové služby

Hlavním poselstvím naší společnosti nikdy nebyl pouhý prodej zboží. Vždy jsme se zajímali o své zákazníky, kterým chceme poskytnout víc než jen dlaždici.

Navštivte naši pobočku nebo využijte naši unikátní službu a my přijedeme my za vámi.

Sledujte nás na Instagramu