INSPIRACE PRO MODERNÍ INTERIÉR V INDUSTRIÁLNÍM STYLU

Jasný řád, materiálový minimalismus a funkce upřednostněná před zbytečnými příkrasami – to jsou základní znaky stylu, který svou inspiraci nalézá v prostředí starých výrobních hal a továrenských dílen. Puristické principy industriálního stylu osloví srdce kovaných milovníků střídmých designů i syrovosti povrchů. Najdete zde lesk i stylovou zašlou patinu i neotřelé spojení materiálů, které sice není pro každého, ale rozhodně do vašeho domova vnese velkou dávku originality a neotřelého stylu. S jakými materiály rozhodně v rámci industriálního stylu nešlápnete vedle a v kterých místnostech vynikne nejlépe? Ukážeme vám, že zamilovat se do industriálních koupelen je více než snadné a přesvědčíme vás, že tento styl může slušet i modernímu obývacímu pokoji.

Velkoformátová série Ghost v imitaci betonu
Obklady a dlažba série Industrial v imitaci betonu

Industriální styl, jak jsme již naznačili v úvodu, využívá stejných materiálů a povrchových úprav jako je tomu v prostředí klasických továren. Hlavní esencí a základními kameny stylu jsou masivní dřevo a kov, beton, cihla a také čiré sklo. Prostory továren jednoznačně fandí strohé funkčnosti, proto zde nenajdete žádné zbytečné příkrasy a ozdůbky, které by odváděly a rozptylovaly pozornost. Absence jakékoliv zdobnosti ovšem neubírá nic z vytříbené estetiky celku. Samotné materiály a jejich vzájemné propojení je totiž dostatečně působivé už ve své podstatě. Jako dekorativní prvky v rámci industriálního stylu lze považovat výrazné šrouby, odhalené kovové potrubí i mechanismy či obyčejnou strukturu materiálu jako takovou. Věrně tyto znaky nese nábytek, doplňky a také industriální osvětlení. Jak je to v případě keramiky?

Industriální obklady a dlažba, to jsou v moderním interiéru zejména věrné imitace a velkoformáty. Beton či kámen upoutají i přes svou nenápadnost na první pohled a velice jim , zejména v prostorech koupelen, sluší monochromatické kompozice, které lze jednoduše oživit obklady v imitaci dřeva tmavých odstínů či obkladaček s geometrickou strukturou či originálního, například šestiúhelníkového tvaru. Velkoformátovým obkladům a dlažbám můžete dát šanci i v obývacím pokoji. Skvělou volbou jsou v těchto případech opět betonové imitace, ale klidně zde můžete dát šanci i těm, imitujícím korodující kovové povrchy. S minimalistickým zařízením, klidně i futuristického designu vytvoříte pokoj s unikátní atmosférou.

Dlažba v imitaci dřeva Nest
Industriální obklady a dlažba Oxidatio v imitaci kovu

Nefandíte-li strohosti a přísné střídmosti moderního industriálního stylu, můžete se vydat cestou o něco měkčí a vizuálně bohatší – s prvky vintage. Tato stylizace je ideální zejména pro koupelny. Vyvarujte se zde opět dekorativních dekorů a typickému kolorovanému ornamentu. Mnohem lepší volbou jsou obklady menších rozměrů a v základních barevných odstínech, popřípadě ty s geometrickými motivy. Pro svou vintage industriální koupelnu se nebojte obohatit ani o stylové vodovodní baterie nebo sprchové kouty například v mosazných odstínech.  

Keramické obklady Shapes
Dlažba v imitaci dřeva Treverkhome
Keramické obklady Shapes
Dlažba v imitaci dřeva Treverkhome
Dlažba v imitaci dřeva Vero

Výrobci designových klenotů

Prémiové služby

Hlavním poselstvím naší společnosti nikdy nebyl pouhý prodej zboží. Vždy jsme se zajímali o své zákazníky, kterým chceme poskytnout víc než jen dlaždici.

Navštivte naši pobočku nebo využijte naši unikátní službu a my přijedeme my za vámi.

Sledujte nás na Instagramu

Vážení zákazníci,

prodejny KERAMIKA SOUKUP v návaznosti na nařízení vlády jsou v omezeném provozu pouze pro:

  • velkoobchodní prodejpředem domluvené schůzky zákazníků na kompletní rekonstrukci a realizaci.
  •  

Pro domluvení schůzky na prodejně můžete volat na 725 807 871.

 

Otevírací doba ve všední den zůstává stejná. Sobota otevřeno jen na pobočce Plzeň.

Děkujeme za vaší přízeň.

Děkujeme za pochopení.

 

Tým SOUKUPexperience.cz