ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

INSPIRACE PRO MODERNÍ INTERIÉR V INDUSTRIÁLNÍM STYLU

Jasný řád, materiálový minimalismus a funkce upřednostněná před zbytečnými příkrasami – to jsou základní znaky stylu, který svou inspiraci nalézá v prostředí starých výrobních hal a továrenských dílen. Puristické principy industriálního stylu osloví srdce kovaných milovníků střídmých designů i syrovosti povrchů. Najdete zde lesk i stylovou zašlou patinu i neotřelé spojení materiálů, které sice není pro každého, ale rozhodně do vašeho domova vnese velkou dávku originality a neotřelého stylu. S jakými materiály rozhodně v rámci industriálního stylu nešlápnete vedle a v kterých místnostech vynikne nejlépe? Ukážeme vám, že zamilovat se do industriálních koupelen je více než snadné a přesvědčíme vás, že tento styl může slušet i modernímu obývacímu pokoji.

Velkoformátová série Ghost v imitaci betonu
Obklady a dlažba série Industrial v imitaci betonu

Industriální styl, jak jsme již naznačili v úvodu, využívá stejných materiálů a povrchových úprav jako je tomu v prostředí klasických továren. Hlavní esencí a základními kameny stylu jsou masivní dřevo a kov, beton, cihla a také čiré sklo. Prostory továren jednoznačně fandí strohé funkčnosti, proto zde nenajdete žádné zbytečné příkrasy a ozdůbky, které by odváděly a rozptylovaly pozornost. Absence jakékoliv zdobnosti ovšem neubírá nic z vytříbené estetiky celku. Samotné materiály a jejich vzájemné propojení je totiž dostatečně působivé už ve své podstatě. Jako dekorativní prvky v rámci industriálního stylu lze považovat výrazné šrouby, odhalené kovové potrubí i mechanismy či obyčejnou strukturu materiálu jako takovou. Věrně tyto znaky nese nábytek, doplňky a také industriální osvětlení. Jak je to v případě keramiky?

Industriální obklady a dlažba, to jsou v moderním interiéru zejména věrné imitace a velkoformáty. Beton či kámen upoutají i přes svou nenápadnost na první pohled a velice jim , zejména v prostorech koupelen, sluší monochromatické kompozice, které lze jednoduše oživit obklady v imitaci dřeva tmavých odstínů či obkladaček s geometrickou strukturou či originálního, například šestiúhelníkového tvaru. Velkoformátovým obkladům a dlažbám můžete dát šanci i v obývacím pokoji. Skvělou volbou jsou v těchto případech opět betonové imitace, ale klidně zde můžete dát šanci i těm, imitujícím korodující kovové povrchy. S minimalistickým zařízením, klidně i futuristického designu vytvoříte pokoj s unikátní atmosférou.

Dlažba v imitaci dřeva Nest
Industriální obklady a dlažba Oxidatio v imitaci kovu

Nefandíte-li strohosti a přísné střídmosti moderního industriálního stylu, můžete se vydat cestou o něco měkčí a vizuálně bohatší – s prvky vintage. Tato stylizace je ideální zejména pro koupelny. Vyvarujte se zde opět dekorativních dekorů a typickému kolorovanému ornamentu. Mnohem lepší volbou jsou obklady menších rozměrů a v základních barevných odstínech, popřípadě ty s geometrickými motivy. Pro svou vintage industriální koupelnu se nebojte obohatit ani o stylové vodovodní baterie nebo sprchové kouty například v mosazných odstínech.  

Keramické obklady Shapes
Dlažba v imitaci dřeva Treverkhome
Keramické obklady Shapes
Dlažba v imitaci dřeva Treverkhome
Dlažba v imitaci dřeva Vero

Výrobci designových klenotů

Prémiové služby

Hlavním poselstvím naší společnosti nikdy nebyl pouhý prodej zboží. Vždy jsme se zajímali o své zákazníky, kterým chceme poskytnout víc než jen dlaždici.

Navštivte naši pobočku nebo využijte naši unikátní službu a my přijedeme my za vámi.

Sledujte nás na Instagramu