ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Mramorová koupelna, to je designová láska na první pohled!

Klasický a elegantní, mramor je vždy dobrý nápad, když přijde řeč na design koupelny! Je nadčasový a s klidným srdcem můžeme říct, že mramorová koupelna přidá na hodnotě celé nemovitosti. V neposlední řadě je mramor zkrátka neodolatelný!

Pokud sníte o luxusním, klidně lehce extravagantním či dekadentním, interiéru, mramor je vaše volba číslo jedna. Nepodléhá módním vlnám a za každých okolností vypadá božsky. Rozhodně se nejedná jen o záležitost florentských galerií moderního umění, mramor do moderního interiéru patří a je hitem roku 2022.

Velkoformátové obklady Sensi Wide v imitaci mramoru

Obklady imitující mramor nabízí snazší údržbu, než je potřeba u pravého mramoru

Pravý mramor má svá úskalí týkající se údržby, která není až tak jednoduchá, pokud chcete, aby si mramor uchoval luxusní vzhled bez poskvrnky po dlouhá léta. Naštěstí díky moderním imitacím mramoru starost s údržbou odpadá, ale vysoká estetická hodnota zůstává. Dlažby a obklady imitující mramor autenticky kopírují barevné odstíny, typickou jemnou kresbu i žilkování pravého mramoru

Mramorová koupelna = designová láska na první pohled

Protože mramor je naše velká designová láska na první pohled, máme pro vás pár tipů, jak si ho užít i ve vašem interiéru!

1. Šachmat!

Kombinace nevinné bílé a démonické černé nebyla snad nikdy tak atraktivní! O interiérový šachmat se postará kombinace bílých mramorových obkladů a dlažby a černých doplňků – černé mohou být například dveře, vodovodní baterie nebo koupelnové textilie. Vaše koupelna dostane zcela novou a velmi sofistikovanou tvář!

2. Nechte vyniknout nebeskou bělost mramoru

Michelangelo si pro své sochy nechával vozit ten nejlepší běloskvoucí mramor z italské Carrary. Dodejte své koupelně velkolepost se sněhově bílými obklady a dlažbou, bělostnými doplňky i bílými ručníky. Pokud chcete nebeskou atmosféru lehce okořenit, vyberte do své koupelny několik přírodních prvků, které dají vyniknout vysokému lesku mramorových obkladů.

3. Sprchový kout jako umělecké dílo

Mramor působí velkolepě a majestátně! Obložte jím celý sprchový kout a s dekorem se nedržte u země. Výrazné žilkování a kresba je to, co udělá z vašeho sprchového koutu umělecké dílo. Aby mramor opravdu vynikl, při výběru sprchových dveří a stěn dejte přednost odlehčené bezrámové konstrukci složené pouze z bezpečnostních skel a pantů.

4. Mramor, který umí překvapit

Kde byste čekali mramor? Pravděpodobně na podlaze v podobě mramorové dlažby. Překvapte nečekanou designovou kličkou a do mramoru zahalte pouze jednu stěnu v koupelně. Na mramorovou stěnu tvořenou mramorovými obklady umístěte subtilní prvky. Vyberte subtilnější keramické umyvadlo a jednoduchou polici – tento kontrast je šik!

5. Proměňte mramorovou koupelnu v obrazárnu

Hned v úvodu jsme říkali, že mramor nepatří jen do obrazárny, nicméně proč nepodpořit ten velkolepý charakter a odkaz renesance, který si s sebou mramor nese? Využijte klasického vzhledu mramoru a narušte jinak minimalistický vzhled mramorové koupelny zarámovaným obrazem. Necháme na vás, zda zvolíte klasické dílo, kopii moderního umění nebo černobílou fotografii.

Koupelnové obklady v imitaci mramoru Marmoker
Obklady a dlažba v imitaci kamene Alpes
Velkoformátová série obkladů a dlažby v imitaci mramoru Sensi Wide Calcatta Gold
Mramorová koupelna
Dlažba v imitaci dřeva Vero
Retro koupelnové obklady ze série PLAY
Keramické obklady Shapes