ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

„Metro“ obklady – design, který nikdy nezestárne

3D obdélníkové obklady se zkosenými hranami jsou nestárnoucí interiérovou klasikou. Často se jim říká „metro“ obklady. Proč? Důvod je prostý. Podobají se obkladům, které zdobily (a mnohdy ještě zdobí) newyorské, pařížské a londýnské metro. Tento klasický design si získal oblibu po celém světě. Metro obklady jsou originálně a zároveň minimalisticky jednobarevné – a to je skvělá kombinace!

Metro obklady v černé, bílé či šedé barvě vypadají vždy božsky

černo-bílá kuchyně metroMaloformátové “metro“ obklady se hodí nejen do koupelen, ale i do kuchyní jako obklady za kuchyňskou linku, a také do veřejných prostor. Co se týče barevnosti, „wow“ efekt je zaručen takřka kdykoliv, pokud se chcete ale držet klasiky a vnést do svého interiéru i trochu retro atmosféry, doporučujeme držet se klasické bílé, černé nebo šedé.

Bílé interiérové obklady s 3D strukturou vypadají báječně právě i již ve zmíněné kuchyni. Působí originálně, a přitom vás designově nelimitují v dalším zařizování. Klidně můžete popustit uzdu své fantazii a vybrat si barevnou kuchyňskou linku. S bílou se nic netluče. Díky svému minimalistickému vzhledu doplní bílé „metro“ obklady vaši kuchyni rustikální, retro i scandi.

Jasná volba pro interiéry v industriálním stylu

Speciální postavení mají „metro“ obklady v klasických odstínech v industriálních interiérech. Díky tomu, že odkazují právě na dobu, kdy se budovala první metra, jsou volbou číslo jedna při zařizování kuchyně, koupelny nebo jakéhokoliv jiného prostoru v industriálním stylu. Skvěle se hodí i do komerčních prostor, jako jsou restaurace nebo kavárny. Při takovém ladění interiéru to „metro“ obkladům náramně sluší s kovovými doplňky, surovým dřevem nebo prvky v designu rezavějícího plechu – to je mimochodem velký trend a v naší nabídce najdete i obklady a dlažby, highendové stylovky, které jsou imitací rezavějícího kovu. Pokud vás zajímá více, odkážeme vás na blog KERAMIKA SOUKUP a článek „ME_TAL, luxus inspirovaný odstíny rezavějících kovů“.

Pokud netrváte na klasice, popusťte uzdu své fantazii a dejte šanci barvám

„Metro“ obklady ale nemusí nutně ctít svůj původ a držet se neutrální černobílé či šedé barevnosti. Naopak. V naší nabídce máme obklady, které hrají všemi barvami, a díky tomu, že jsou tyto obklady rozměrově a tvarově velmi klasické, si můžete dovolit větší „divočinu“ v otázce barevnosti.

Pokud přemýšlíte, jak jinak oživit tyto klasické obklady, máme pro vás jeden tip – originální pokládka! Fandové klasiky a nostalgie mají jasno – „metro“ obklady se pokládají zcela tradičně „jako cihličky“. Ale pokud se nebojíte originální moderny, doporučujeme vyzkoušet i jiné styly a směry pokládky. Co třeba pokládat obklady svisle? Nebo do tvaru rybí kosti?

Obklady za kuchyňskou linku METRO

Pamatujete si, jak Dan s Klárkou, alias THE FOTR z Instagramu, obkládali svůj sprchový kout lesklým obkladem HARLEQUIN v bílé barvě? Nejedná se sice o „metro“ obklad, ale můžeme se inspirovat. Malé obdélníkové obkladačky o rozměrech 7 x 30 cm se rozhodli pokládat do tvaru rybí kosti. Minimalistické koupelně tak dodali švih a elegantně tak designově upozornili na jednoduchý subtilní sprchový kout. Takový originální styl pokládky je možný i s „metro“ obklady.

Jaké „metro“ obklady najdete v naší nabídce? Klasické i barevné!

A kde se „metro“ obklady skrývají v nabídce KERAMIKA SOUKUP? Pojďme se na to podívat.

barevné metro obkladyMožná vás nepřekvapíme, když vám představíme sérii interiérových obkladů METRO. V této sérii najdete vše, co na „metro“ obkladech milujeme. Najdete zde klasiku i originální designovky. Obklady ve dvou rozměrech (10 x 20 cm a 7,5 x 15 cm) nabízíme v devíti atraktivních odstínech. Kromě tradiční černé, šedé a bílé vám pomůžeme vyšperkovat váš interiér s originálními tyrkysovými, olivovými, červenými, krémovými či námořnicky modrými obklady. Černé a bílé obklady navíc nabízíme jak s lesklým, tak s matným povrchem.

Obklady METRO pochází z dílny španělské keramičky Equipe Cerámicas. Equipe Cerámicas už od roku 1990 vyrábí prvotřídní obklady a dlažby světové kvality a je známá především pro své maloformátové obklady a dlažby, s nimiž svoji výrobu začínala. Nám se tato úcta k tradici firmy líbí. Do tohoto konceptu se ale keramička nebojí vnášet inovace, nové inspirace a podněty. Pružně reagují na trendy a požadavky zákazníků.

Zaujali jsme vás? Chcete „metro“ obklady vyladit svůj interiér k dokonalosti? Navštivte prodejny KERAMIKA SOUKUP nebo showroom SOUKUP EXPERIENCE a inspirujte se trendy i osvědčenou klasikou. Pokud si nevíte rady s laděním vaší vysněné koupelny, naši specialisté jsou vám k dispozici. Pro naše klienty připravují 3D návrhy koupelen. Vyslechnou si vaše přání a požadavky, poradí, přidají k dobru několik tipů a vytvoří vizualizaci na míru. Těšíme se na vás!