ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Vydejte se cestou sofistikovaných kombinací

Jistě znáte pořekadlo “Když dva dělají totéž, není to totéž.“. I přesto, že tato věta přiléhavě sedí na mnoho oblastí lidské činnosti, v designu platí snad tisíckrát víc. V bydlení a interiérovém designu dostávají v tomto ohledu nejvíce na frak luxusní interiéry. Je vaším velkým snem luxusní moderní koupelna? Dnes vám přinášíme několik tipů, jak docílit sofistikovaného výsledku a nenechat se chytit do pasti laciného kýče.

Kolikrát jsme v životě označili něco za naprostý kýč? Každý z nás určitě mockrát. Zajímavostí ovšem je, že jednotnou a obecnou definici kýče, na které by se shodla většina společnosti, se nám stále nedaří najít. Nejbližší a nejvíce přístupnou definicí je pravděpodobně ta od Milana Kundery popisující kýč jako krásu, která dojímá. Měla by nás vlastní koupelna dojímat? Spíše ne. Koupelna má být místem klidu a očisty, v němž si ideálně odpočine nejen tělo, ale i přetížená mysl.

Luxus se často stává obětí kýče zejména kvůli okázalým kombinacím tvořeným s jediným cílem – nereprezentovat osobní styl, ale spíše finanční situaci. Málokdo si ovšem uvědomuje, že pravý luxus je o kvalitě a vytříbených kombinacích barev, materiálů i struktur, citu a smyslu pro zajímavý detail. Nenechte se zlákat líbivým klišé a nebohte se být kreativní. Hledejte inspiraci u designových studií, v magazínech o bydlení i na sociálních sítích. Legendární a snad až ikonické spojení mramoru a zlaté se možná tváří jako dokonalá sázka na luxusní koupelnu, ale taky jí být vůbec nemusí.

Pravdou je, že jsou dnes k vidění mnohem zajímavější kombinace. Obklady a dlažba v imitaci mramoru si například náramně rozumí se dřevem a jeho imitacemi. Obkladačky v imitaci dřeva obecně zažívají v luxusních koupelnách zlatý věk a vytoužené sofistikovanosti a elegance docílíte i jejich kombinací s jednoduchými matnými obklady v tmavších odstínech šedé či černé. Pokud se přece jen odmítáte vzdát “osvědčené” dvojice mramor a zlato, pamatujte, že v současných moderních koupelnách je méně více a koupelna jako pro Krále slunce není úplně ukazatelem dobrého vkusu.

Pokud máte o svému vkusu a designérských instinktech jakékoliv pochybnosti, případně vám jde ze vší inspirace hlava kolem, vždy je možnost obrátit se na profesionály. V SOUKUP EXPERIENCE máme krásné interiéry a trendy v malíku, milujeme nové výzvy a nenecháme si ujít příležitost udělat váš domov zas o trochu hezčí.

Obklady a dlažba v imitaci dřeva VERO

Věříte si a máte si chuť postavit se výzvě? Fandíme vám a jsme připraveni poradit! Doufáme, že jsme vám našimi dnešními typy alespoň trochu ukázali správný směr. A co se nám nepodařilo vyjádřit slovy jistě najdete v galerii inspirací níže!

Koupelnové obklady v imitaci mramoru Ariana
Obklady a dlažba v imitaci kamene Alpes
Dlažba v imitaci dřeva Nest
Velkoformátové koupelnové obklady Native Stone v imitaci kamene
Moderní koupelna s atypickým zrcadlem a obklady v imitaci dřeva
Luxusní koupelna s obklady v imitaci dřeva
Koupelnové obklady v imitaci kamene Atlantis
Velkoformátové obklady a dlažba v imitaci betonu Ghost
Tmavá koupelnová série v imitaci mramoru MARMOKER
Mramorové obklady Alpes