ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Luxus, top kvalita a špičkový italský design – seznamte se s Marazzi

Pokud sledujete náš blog a kocháte se obklady a dlažbami v našem sortimentu, firma Marazzi vám asi není cizí. Je jedním z našich top dodavatelů. Pravidelně vyrážíme nasbírat inspiraci do Itálie do sídla Marazzi a s otevřenou náručí vítáme každou novinku, která od Marazzi dorazí do naší nabídky. Ale víte, co? Co kdybychom si Marazzi představili trochu blíže a nakoukli, jak se říká, „pod pokličku“?

Společnost Marazzi patří mezi světové špičky v oboru výroby keramických obkladů a dlažeb. Své zastoupení má ve více než 140 zemích světa a je mezinárodně považovaná za synonymum kvality a excelentního designu. Symbolizuje to nejlepší z italského stylu v oblasti interiérového designu.

Vše začalo u malé rodinné firmy…

Marazzi sídlo

Firma Marazzi byla založena v roce 1935 italským podnikatelem Filippem Marazzim. Začínala jako malá rodinná firma v Sassuolu, malém městě v regionu Emilia-Romagna, které je dodnes považováno za centrum italského keramického průmyslu. Firma se postupně rozvíjela a vyráběla nejrůznějších druhy keramických dlažeb a obkladů pro domácnosti i komerční objekty.

Touha posouvat se dál, inovovat, hledat nová řešení, experimentovat, předvídat a pružně reagovat na změny v životním stylu zákazníků, důraz na vztah k životnímu prostředí a udržitelnost – to jsou silné stránky Marazzi, hodnoty, díky kterým se firma dostala na špičku svého oboru nejen v Itálii, ale i na mezinárodní úrovni.

Marazzi jako lídr

V průběhu let firma získala mezinárodní uznání a stala se jedním z největších výrobců keramických obkladů na světě. V roce 2013 byla firma Marazzi odkoupena americkou společností Mohawk Industries, ale stále si udržuje své kořeny a výrobní závody v Itálii. V posledních pěti letech společnost Marazzi zdvojnásobila svoji výrobní kapacitu v závodech Fiorano Modenese a Finale Emilia, zrekonstruovala historické továrny a výzkumné laboratoře v Sassuolu, opravila své sídlo s novými kanceláři, představila i zbrusu nový showroom a konečně také zpřístupnila veřejnosti Crogiolo. Crogiolo je budovou ze 30. let 20. století, kde byla Marazzi založena.

Společnost Marazzi získala ocenění za přínos italskému podnikání

A mimochodem. Společnost Marazzi byla zapsána i do zvláštního seznamu „historických značek národního zájmu“, který zřídilo italské ministerstvo hospodářského rozvoje. Titul „Marchio Storico di Interesse Nazionale“ se uděluje jen těm italským společnostem, jejichž ochranná známka je registrována nebo používána nejméně 50 let a které jsou silně spjaté se svým místem původu – utvářely a nadále utvářejí historii italského podnikání.

Ikonické série obkladů a dlažeb Marazzi

Dnes se Marazzi těší mezinárodnímu věhlasu jak u designérů, architektů a dalších odborníků, tak i u koncových zákazníků, kteří jsou nadšení skloubením vysoké kvality, vytříbeného designu a tradice. Podívejme se na několik ikonických sérií, kterými Marazzi oživuje nabídku KERAMIKA SOUKUP:

TREVERKHOME: Psal se rok 2011, kdy spatřila světlo světa série TREVERKHOME, která naprosto dokonale imituje parkety z výběrového dřeva. Dokonalé imitace je dosaženo pomocí rozměrů (15 × 120 cm, 20 × 120 cm, 30 × 120 cm) designu i struktury. V nabídce KERAMIKA SOUKUP je najdete v osmi barevných odstínech. Pokud vás zajímá, jak vypadá TREVERKHOME „v akci“, zavzpomínejte s námi na to, jak jsme zařizovali zážitkové ubytování Živili pro Veru a Lukyho ze sharehappiness.cz, konkrétně na koupelnu v chatě Vzduch, a přečtěte si článek “Jak se zařizuje koupelna v duchu živlu – VZDUCH”. Pro podlahu v této koupelně jsme vybrali TREVERKHOME LARICE 20 × 120 cm.Treverkhome Marazzi

 

STREAM: Série, která je dlouhodobě naším bestsellerem. A důvod? Prostě se líbí. A to úplně všem. Jedná se sice o dlažbu imitující kámen, ale díky svým hřejivým přírodním odstínům umí navodit příjemné teplo domova i v minimalistickém interiéru. Série STREAM se dá využít k pokládce na podlahu i k obložení stěn. Nabízíme ji v sympatických formátech: 60 × 60 cm, 30 × 60 cm a 60 × 120 cm. Pro svoji koupelnu si dlažbu STREAM vybrali i Dan s Klárkou z THE FOTR. Do oka jim padla konkrétně dlažba a obklad STREAM Ivory 60 × 60 cm. Více o této povedené realizaci a video z hotové koupelny najdete v článku „Finále u THE FOTR – minimalistická koupelna pro Dana a Klárku je na světě!“ Sérii STREAM si pro luxusní developerské projekty vybírají i developeři. Obklady a dlažby STREAM zdobí například koupelny v projektu Rezidence Klikovka a Rezidence U Boroviček v Praze.

 

ALLMARBLE: Co by to bylo za článek o Marazzi, kdybychom nezmínili jejich impozantní mramorové dekory. Série ALLMARBLE přináší lesklé obklady a dlažby v imitaci mramoru, které jsou rektifikované i mrazuvzdorné – tudíž nejen krásné, ale i velmi praktické. Nabízíme je v 11 fantastických odstínech a vždy hned ve dvou velkoformátech – 60 × 60 cm a 60 × 120 cm. ALLMARBLE v černém provedení jsme dodávali i do jedné z koupelen luxusní rezidence Klikovka. Pokud vás zajímá, jak vypadá černá glamour koupelna zahalená do luxusního mramoru, proklikněte se na článek „Rezidence Klikovka: Zařizovali jsme koupelny ve vysokém standardu“. Najdete zde i video, ve kterém zazářila právě i černá ALLMARBLE.

Věříme, že vás Marazzi osloví nejen svými designy, ale i svojí dlouhou historií vydlážděnou inovacemi a nadšením pro prvotřídní kvalitu. Pokud si chcete v koupelně dopřát italský styl, s Marazzi nešlápnete vedle. Je to sázka na jistotu (v tom nejlepším slova smyslu), ať přijde řeč na kvalitu, zpracování, design i nadčasovost. Přijďte si sortiment Marazzi omrknout do našich showroomů, nebo ho okoukněte na e-shopu.