ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

​Moderní terazzo, to je nestárnoucí klasika v moderním hávu!

Terazzo, jedině terazzo… tak bychom si mohli letos klidně zazpívat. Kromě mramorových velkoformátových obkladů a dlažeb se totiž trendem nadcházející sezónu stává právě terazzo.

Terazzo nabízí retro návrat v moderním „kabátku“

Terazzo není ničím novým pod sluncem. Známe ho z prvorepublikových interiérů a z filmů pro pamětníky. Dnes zažívá svůj návrat, ale v modernějším pojetí. Pokud jste i vy propadli kouzlu klasických litých podlah, velkoformátová dlažba v terazzo designu vás nadchne.

Dlažba do koupelny Natur v imitaci dřeva

Pokud jste ještě o terazzu neslyšeli, rádi vás seznámíme

Že jste o terazzu ještě neslyšeli? Tak se s ním nejdříve seznámíme podrobněji. Terazzo jako druh podlahové krytiny pochází prapůvodně z Benátska. Jednalo se o litou betonovou podlahu, do které se zalívaly různé kamínky. Ty se následně brousily a leštily a uživatelé interiéru si mohly vychutnávat netradičního designu, který různě poskládané kamínky v betonu nabízely. 

Terazzo – to je léty prověřený design s výhodami moderní dlažby

Moderní terazzové dlažby čerpají z této tradice, navíc ale poskytují výhody keramické dlažby. Co na moderním terazzu oceníte?

  • Neotřelý design. Podívejte se sami na naši kolekci Terazzo! Něco takového jste asi ještě v interiérech neviděli, že? I když se naše Terazzo může na první pohled zdát jako poměrně odvážná dlažba, věřte, že váš interiér s ní prokoukne
  • Jednoduchá pokládka. Zatímco klasické terazzo se musí vylívat, leštit a dále upravovat, keramická dlažba inspirovaná terazzem se pokládá zcela běžným způsobem.
  • Univerzální využití. Keramická dlažba v terazzo designu se hodí kamkoliv – do kuchyně, do koupelny, popřípadě do celého interiéru, který volba jednotné dlažby příjemně sjednotí. Dají se s ní i obkládat zdi, například v koupelně, za kuchyňskou linkou, nebo kdekoliv, kde se vám bude chtít terazzo v interiéru podtrhnout. Pokud s terazzem obložíte stěnu například v obývacím pokoji, garantujeme vám, že vynikne a upoutá pozornost i na podlahu.

Sice jsme již zmínili naši kolekci Terazzo, která vyniká opravdu velmi hravým neokoukaným designem a kombinací bílého či šedého podkladu s barevnými „kamínky“, ale máme v nabídce terazzo i pro ty, kteří se chtějí držet designové klasiky. I když má terazzo svůj, dá se říci, vzor, díky tomu, že se jedná o přírodní materiál, se hodí i do minimalistického interiéru.

Velkoformátová dlažba v terazzo designu může být designově nápaditá i klasická

Elegantní velkoformátovou dlažbu v terazzo designu a v neutrálních přírodních odstínech nabízíme v rámci kolekcí Le Ville a Pedregal. Zatímco Pedregal je opravdu velmi něžný, Le Ville vyniká skutečným charakterem. Je tedy jen na vás, zda zvolíte barevnou hravost kolekce Terazzo nebo zda u vás zvítězí velkoformátové dlaždice v klasičtějších odstínech. 

Jsme nadšení, že vám prostřednictvím našich nových kolekcí můžeme přinést i tento žhavý interiérový trend. Pokud se vám terazzo dlažby líbí, rádi vás s nimi seznámíme v našich studiích.

Mramorová koupelna
I koupelně v japandi stylu sluší barvy
Mramorová koupelna