ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator
chodba s dlazbou ze serie Grunge

Přemýšlíte o industriálním interiéru? Série CAST IRON vám s ním může pomoci

Když se hovoří o industriálním interiéru, leckdo si hned vybaví něco chladného, strohého a neútulného, co by v podobě interiéru v životě nechtěl. Bydlení v industriálním stylu ale takto vůbec působit nemusí.

Chce to jen zvolit správnou kombinaci prvků, které navodí perfektní rovnováhu mezi strohostí a možná drsností s příjemnou jednoduchostí. My v SOUKUP EXPERIENCE tomu fandíme!

Industriální styl bydlení, seznamte se

Inspirace série CAST IRON

Industriální styl sice není pro každého, jakmile mu ale jednou propadnete, už nebude cesty zpět. Interiér vám bude více či méně připomínat tovární halu. Ani teď ale není čeho se děsit!

Pro tento styl jsou typické odhalené konstrukce, minimálně jedna „dřevěná“ nebo „cihlová“ stěna v místnosti (to se dá zařídit i obklady v imitaci dřeva nebo cihel), neutrální barvy a nějaký ten výraznější doplněk.

Maximálně vynikne v otevřených prostorách, jako jsou například kavárny nebo jiná veřejná místa. Klidně díky němu ale může vzniknout i neobvyklé bydlení v panelákovém bytě.

Nejdůležitější je souhra prvků

Aby se z bydlení v industriálním stylu nestalo to, čeho se obáváte, je nejdůležitější vhodně zvolit všechny prvky – chladné vyvážit hřejivým, drsné jemnějším nebo originálnějším. Takové staré jízdní kolo na zdi u milovníka cyklistiky vždycky zapůsobí.

Náš tip na dokonalé obklady a dlažbu

Abychom nezůstali jen u teorie, vybrali jsme pro ty, kteří s industriálním stylem bydlení koketují, jeden z našich produktů, který dokáže interiér uzemnit i oživit – záleží jen na tom, jak vyladíte zbytek.

Oním produktem je série CAST IRON, která se pyšní velice povedenou dlažbou a obklady v imitaci kovu. Jde o kousky hned ve čtyřech barevných provedeních, a to:

Black: v hlavní roli je tu černá barva s decentním přídavkem omšelosti a „rzi“
White: sníte-li o světlém, ale neotřelém interiéru, tento model splní vaše přání na jedničku
Oxidum: pro všechny, kteří se kovu nebojí a považují ho za krásný – na jednom obkladu vás čeká celá paleta odstínů od zelené až po rezavě hnědou
Decor: model, který vyčnívá nad všemi zmíněnými optickou hřejivostí, ale především svou plasticitou – 3D efekt snadno oživí každou vaši místnost

Dlažba i obklady jsou vyvedeny v oblíbeném formátu 60×120 cm, který vám při pokládce nebude dělat starosti, ale s nímž se dá zároveň pěkně zaexperimentovat.

Čím zařídit teplo a chlad?

Zatímco například obklady a dlažba CAST IRON WHITE navozuje čistý, leč poměrně chladný dojem z prostoru, CAST IRON DECOR má tendenci spíše opticky hřát. Pak je třeba interiér vyvážit.

Dlažba CAST IRON WHITE

CAST IRON WHITE

Dlažba CAST IRON DECOR

CAST IRON DECOR

 

CAST IRON WHITE

Optickou hřejivost dokáže navodit třeba dřevo, ať už v podobě nábytku, nebo více menších doplňků, a chlad či strohost zase zajistí zmíněné odhalené konstrukce (trubky apod.) nebo doplňky ve studených barevných tónech.

Pokud nevíte, jak na to a kde začít, zkusme to společně od koupelny! Připravíme vám 3D grafický návrh koupelny, od kterého se budete moci úspěšně odrazit v plánování dalších místností.