ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Poznejte stylového soka oblíbeného dánského hygge

Populární dánský interiérový styl hygge, který poměrně lehce dobyl srdce i domovy mnohých z nás, si už při svém nástupu podmanil i mnohé moderní koupelny. A dlouho se zdálo, že jim jejich monopol na dokonalé útulno jen tak někdo nepřebere. Ale pozor – na designové scéně se objevuje nový hrdina a pro hygge velká konkurence. Jak zní jeho jméno? Představujeme vám styl japandi!

Podstatu a hlavní linku stylu není asi nijak těžké odhadnout. Tento styl skutečně vzniknul spojením skandinávského a klasického japonského stylu. To se koneckonců promítlo i do samotného názvu, který je tvořen sloučením slov scandi a japan.

Dlažba do koupelny Natur v imitaci dřeva

I když zeměpisně dělí země původu těchto dvou stylů tisíce kilometrů, svou podstatou k sobě nemohou mít blíže. Jak Japonsko tak i skandinávský styl tíhne k minimalismu, miluje přírodní materiály i něžnou přírodní paletu barev. Japandi v sobě spojuje to nejlepší z obou stylu. Pro interiéry v japandi stylu je tedy typická velká vzdušnost a svěží lehkost. V prostorách koupelen vám k vytvoření tohoto efektu budou maximálně nápomocné zejména obklady a dlažby v imitacích přírodních materiálů, zejména pak imitace dřeva a kamene, a základních, případně jemných pastelových tónech. Velkou výhodou japandi je také fakt, že sluší nejen prostorným, ale také malým a atypickým koupelnám, do nichž vnese světlo a opticky jim přidá nějaký ten centimetr navíc.

Pokud tedy hledáte inspiraci pro svou novou koupelnu a toužíte v ní vytvořit atmosféru dokonalé harmonie, sofistikovanosti a elegance, japandi styl může být ta správná cesta. Jak můžete vidět v naší fotogalerii, stylovější koupelny v současnosti asi jen tak nenajdete!

Moderní koupelna ve stylu japandi
I koupelně v japandi stylu sluší barvy
Koupelnové obklady v imitaci kamene Atlantis
Keramická dlažba do koupelny v imitaci dřev Forest II
Koupelnové obklady Eco Chic v imitaci kamene
Koupelnové obklady v imitaci kamene Atlantis
Dlažba v imitaci dřeva Vero
Retro koupelnové obklady ze série PLAY
Keramické obklady Shapes